Trasa XI

Trasa Słowiańska

Środowisko: 14 Wągrowiecka Drużyna Wędrownicza

Transfer Day: możliwe wynajęcie autokaru, ok 50 zł.

Komendant trasy: pwd. Hubert Jezierski
Z-ca komendanta trasy: hm. Krzysztof Wojtaszek
Z-ca komendanta trasy ds. programu: otw. pr. pwd. Michał Kliszewski
Oboźny: otw. pr. pwd. Adam Rybicki

Rok 2017. W wyniku niejasnych okoliczności w świecie znów pojawiają się różne magiczne stworzenia. W tym samym czasie w pewnym miejscu wielkopolski harcerze - uczestnicy Wędrowniczej Watry 2017 dostają się w sam środek walki sił dobra ze złem. Czy uda im się przeżyć w świecie pełnym słowiańskich demonów i leśnych stworzeń? Sprawdźcie i zapiszcie się na Trasę Słowiańską już teraz!

Przednocleg: Skoki
Dzień I (19.08) 24-25km, Skoki - Jabłkowo - Popowo Kościelne - Budziejewko - Mieścisko
Dzień II (20.08) 22-23km, Mieścisko - Rąbczyn - Redgoszcz - Łekno - Wągrowiec
Dzień III (21.08) Dzień testowania zajęć i służby w Wągrowcu.
Dzień IV (22.08) 26-27km, Wągrowiec - Nowe - Kamienica - Gołańcz
Transfer Day (23.08) – jest możliwość wynajęcia autokaru dla uczestników, jeśli patrole wyrażą taką chęć.

Opis poszczególnych dni

Przednocleg: Skoki
Dzień I (19.08): Trasa Skoki - Mieścisko. Po drodze jedne z ładniejszych lasów w okolicy, piękne, stare, drewniane kościółki i jeden z większych głazów narzutowych w Wielkopolsce – tzw. Kamień św. Wojciecha.
Dzień II (20.08): Mieścisko - Wągrowiec. Po drodze równie ładne lasy, a także stary młyn (wiatrak), tajemniczy grób masona, ruiny klasztoru cysterskiego, a także najstarszy drewniany kościół w Polsce!
Dzień III (22.08): Dzień testowania zajęć i służby w Wągrowcu.
Dzień IV (23.08): Wągrowiec - Gołańcz. Po drodze lasy i jeziora, a na końcu jedne z lepiej zachowanych ruin zamków w Wielkopolsce.