Trasa XII

Bieszczady’17

Środowisko: Trasa organizowana jest przez instruktorów z Chorągwi Podkarpackiej.

Transfer Day: w własnym zakresie uczestników

pwd. Joanna Brynecka – komendantka
pwd. Brygida Bożek – z-ca. komendantki ds. programu
pwd. Hubert Królikowski - z-ca. komendantki ds. organizacyjnych
pwd. Alicja Ulma – Grafik
dh. Jakub Chomszyn

Uwielbiasz górskie szlaki i ścieżki? Nie są Ci znane oznaczenia szlaków, punkty na mapie, i tajemnice wyludnionych miejscowości? A może właśnie chcesz je poznać w trakcie jednej z tras? To wszystko znajduje się na trasie Bieszczady’17, jednak poznanie tego rozpocznie się od źródeł. Związek Harcerstwa Polskiego przed wieloma laty przyciągnął w piękne zakątki Bieszczad harcerskie drużyny, organizując legendarną akcję „Bieszczady 40”.

W tym roku my, wiele lat później, chcemy wcielić się w harcerzy tamtego okresu i podjąć działania w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Wykonywane zadania będą prowadzić do poprawy jakości szlaków, ale również urozmaicenia ich i poznania historii zapomnianych miejscowości.

Na tej trasie nikt nie jest odbiorcą, każdy za to jest jej twórcą !

Długość trasy: 55,5km
Wola Michowa- Solinka- 11km