Trasa XIV

Byle w Beskid! – trasa przyrodnicza

Środowisko: I Nowosądecka Drużyna Wędrownicza im. Stefana Czarnieckiego „Czarna Jedynka” zrzeszająca młodzież licealną z powiatu Nowosądeckiego.

Stopień trudności: 3/4
Informacja o dodatkowych kosztach: przejazd autokarem jest dobrowolny, lecz serdecznie do tego zachęcamy. Prywatny transport autobusami zawiera co najmniej 4 przesiadki, i będzie kosztował co najmniej 60 zł, kiedy wynajęcie bezpośredniego autokaru to będzie ok. 30 zł, (może wyjść mniej) oraz na pewno będzie to wygodniejsza alternatywa.
Transfer Day: związany z poprzednim punktem (dodatkowe koszta) - autokar w cenie 30 zł/osobę (może być mniej) z miejsca końca wędrówek bezpośrednio na miejsce zlotu

Pwd. Michał Leszczyński – komendant
Dh Radosław Janik – z-ca ds. organizacyjnych
Dh. Kamila Piękoś – z-ca ds. finansowych
Dh. Adrian Surmiański – z-ca ds. trasy
Dh Urszula Romańczyk – program

Byle w Beskid! to górska trasa po Beskidzie Sądeckim. Przez te kilka dni pokażemy wam uroki naszych wspaniałych gór, po których w ciągu roku chodzimy, podziwiając ich piękno. Wyjdziemy z Wąwozu Homole (Jaworki, Szczawnica) aby przejść przez Wysoką i Wielki Rogacz na Niemcową, z której zejdziemy do urokliwej chatki pod Niemcową, gdzie to spędzimy pierwszą noc naszych wędrówek pod namiotami. Następnego dnia czeka nas podróż przez Radziejową (najwyższy szczy na paśmie Radziejowej!), gdzie będziemy mogli podziwiać scenerię z wieży widokowej, aż do Hali Konieczna, gdzie spędzimy kolejne noce. Kolejne dni poświęcimy na służbę, próby zajęć oraz wycieczki krajobrazowe po okolicy pod opieką przewodników. Poznacie przyrodę otaczającą nasze góry, zżyjecie się z nią tak, że nie będziecie chcieli wracać do domów. Po naszej trasie będziemy się przemieszczać pieszo, więc trzeba rozważnie spakować plecaki. Wyszukane szlaki pozwolą wam poczuć moc gór, którą sami będziecie utrwalać dzięki waszym wspaniałym talentom! Ta trasa pozwoli wam zobaczyć przepiękne elementy pasma Radziejowej, zmierzyć się ze swoimi słabościami, oraz poznać niesamowitych ludzi!

Długość trasy: ok. 60 km
Miejsce startowe: Jaworki – wąwóz Homole Miejsce Końcowe: Rytro Przejazd autokarem na miejsce zlotu
Miejsce noclegowe: Chatka pod Niemcową, Hala Konieczna (pola namiotowe)
Ilość km: Średnio 15 km/dzień (z wyłączeniem dnia poświęconemu próbom zajęć)

Piątek, 18.08 → przednocleg

Sobota, 19.08
9.00 - przyjazd wszystkich patroli, wyjście na trasę z Jaworek
9.00-18.00 – Trasa Jaworki – Chatka pod Niemcową (Odcinek 1. - ok. 20 km.)
18.00 – Rozbicie namiotów pod chatką, zakwaterowanie, poznanie okolicy 20.00 – Integracja patroli

Niedziela, 20.08
10.00 – Wyjście na trasę 10.00-18.00 – Trasa Niemcowa – Hala Konieczna (Odcinek 2. - ok. 10 km) Na której będą czekały punkty z rozmaitymi atrakcjami dla uczestników 18.00 – Rozbicie namiotów pod chatką, zakwaterowanie, poznanie okolicy
21:00 - ognisko integracyjne

Poniedziałek, 21.08
Dzień ten jest przeznaczony na testowanie zajęć przez uczestników, oraz pełnienie służby.

Wtorek, 22.08
Dzień ten jest przeznaczony na wycieczkę krajobrazową (tym razem bez całego bagażu, wracamy na wieczór na Halę Konieczną – ok. 20 km) oraz spotkanie ze specjalnymi gośćmi

Środa, 23.08
7:30 – pobudka, sprzątanie, pakowanie się