Trasa IV

Roztocze Express

Środowisko: Komenda składa się z wędrowniczek, drużynowych oraz instruktorek 4 SH „n.p.m.” im. Gen. M. Zaruskiego działającego w Hufcu ZHP Lublin.

Stopień trudności: 3/4
Informacja o dodatkowych kosztach: -
Transfer Day: we własnym zakresie uczestników, jeśli będzie potrzeba zorganizowania transportu na miejsce Zlotu, koszt ponoszą uczestnicy. Decyzję o tym podejmą patrolowi zgłoszonych patroli.

HO Dorota Borecka – komendantka: koordynacja pracy, kierownik wypoczynku, promocja
Pwd. Emilia Dziechciarz HO – z-ca ds. trasy: przebieg trasy, atrakcje na trasie, transport (kajaki, rowery)
Trop. Weronika Sawczuk – członek komendy ds. trasy: przebieg trasy, atrakcje na trasie, transport (kajaki, rowery)
Pwd. Aleksandra Frączkiewicz HO – z-ca ds. logistycznych: finanse, sponsorzy, noclegi
Dh. Angelika Karczmarz - członek komendy ds. logistycznych: finanse, sponsorzy, noclegi
Sam. Justyna Nowacka - programowiec: fabuła, program, zajęcia wieczorne
Sam. Izabela Bejm - członek komendy ds. programu: fabuła, program, zajęcia wieczorne
Pwd. Paulina Jędrejek HO – promocja: prowadzenia fp, współpraca z władzami lokalnymi. zapasowy kierownik wypoczynku

Zapierające dech w piersiach widoki i śmiałkowie żądni przygód. Aby dowiedzieć się czy w Szczebrzeszynie na prawdę chrząszcz brzmi w trzcinie będą musieli pokonać 60 km pieszo i 24 km kajakiem... Przed uczestnikami stoi nie lada wyzwanie! Podczas tej podróży pokonają swoje słabości i udowodnią, że nie warto tracić pogody ducha.

Jak zaplanują swoją trasę aby dotrzeć na miejsce noclegu? Czy wykonają postawione przed nimi zadania? Jak poradzą sobie z napotykanymi przeszkodami? To wszystko i jeszcze więcej już podczas pierwszej edycji Roztocza Express!

Długość trasy: 60km + 25km kajaki
Przednocleg: Susiec
Dzień 1 - 19.08. (19.5km) Susiec- Szumy nad Tanwią- Majdan Sopocki Pierwszy
Dzień 2- 20.08. (14 km) Majdan Sopocki Pierwszy- Józefów
Dzień 3 - 21.08. (22km) Józefów- Zwierzyniec
Dzień 4 - 22.08. (3,5km + kajaki 24km) Zwierzyniec - Obrocz -Szczebrzeszyn
Transfer Day - 23.08 – zostanie wynajęty autokar

Przednocleg: Susiec

Dzień 1 - 19.08. (19.5km) Susiec- Szumy nad Tanwią- Majdan Sopocki Pierwszy Rozpoczęcie trasy odbywa się na terenie Rezerwatu przyrody Nad Tanwią, po drodze przepiękne lasy, a także kamieniołom z wieżą obserwacyjną. Nocleg w okolicach zalewu

Dzień 2- 20.08. (14 km) Majdan Sopocki Pierwszy – Rezerwat „Czartowe Pole” – Pardysówka – Józefów
Po drodze rezerwat „Czartowe Pole”, dolina rzeki Sopot.

Dzień 3 - 21.08. (22km) Józefów-Górecko Stare- Wysoka Góra (321 m n.p.m.) - Florianka - Stawy “Echo” – Zwierzyniec
Trasa przechodzi w większości przez Roztoczański Park Narodowy, po drodze Wysoka Góra, Stawy Echo.

Dzień 4 - 22.08. (3,5km + kajaki 24km) Zwierzyniec - Obrocz -Szczebrzeszyn
Trasa kajakowa zróżnicowana, malownicza, kręta, dużo pięknych meandrów (zakoli), wspaniałe widoki i krajobrazy, przepływa przez las, łąki, park miejski w Zwierzyńcu (dawny Ogród Skarbowy), po drodze okoliczne wioski i miasteczko Zwierzyniec.