Trasa V

stARTenalia

Środowisko: 30 Podgórska Drużyna Wędrownicza “Knieja” im. Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej.

pwd. Zuzanna Kozioł - komendantka
pwd. Julia Godlewska - z-ca d.s. pozyskiwania sojuszników
pwd. Karolina Marcinkowska - z-ca d.s. programu
pwd. Karol Novljaković - członek komendy d.s. promocji
pwd. Katarzyna Tylek - członek komendy d.s. finansów
dh Arek Moskal - członek komendy d.s. organizacyjnych
dh Maciek Łowisz - członek komendy d.s. tras
pwd. Justyna Marcinkowska, pwd. Patrycja Nikiel - członkowie zespołu programowego

Startenalia to nazwa, która wiele znaczy. Wędrówki to początek (start) naszej zmiany podczas WW’17, ART nawiązuje do tematyki trasy, juwenalia to wizytówka muzyczna miasta Krakowa, w którym rozpocznie się nasza przygoda. Startenalia to trasa miejska po dawnej stolicy - Krakowie. Planujemy przejść się jego starymi ulicami pełnymi kultury, sztuki i historii oraz dodatkowo umożliwić wzięcie udziału w warsztatach poruszających 3 obszary - RUCH/OBRAZ/DŹWIĘK.

Obraz - planujemy zwiedzić wybrane krakowskie zbiory dzieł sztuki, a także zorganizować dla Was ciekawe warsztaty związane z fotografią czy malarstwem (przykładowo muzeum fotografii, Mocak, wejście do TVN na plan filmowy, warsztaty z obsługi kamery, tworzenia własnej ciemni i wywoływania zdjęć, wejście na zaplecze kina Agrafka/cinema- city, profesjonalna sesja zdjęciowa…).

Ruch - w ramach tego obszaru nie jest zawarta tylko wędrówka po podkrakowskich obszarach zielonych (Ojców, Tyniec...), ale także kolejna dawka tematycznych warsztatów - teatralnych czy tanecznych. Przykładowe - warsztaty aktorskie w Teatrze Starym, zwiedzanie Teatru Groteska, warsztaty z charakteryzacji, body painting-u, tańca współczesnego, ZUMBA, spotkanie z aktorem teatralnym.

Dźwięk - ostatni z obszarów jak sama nazwa sugeruje związany jest z muzyką. Poza wieczornym śpiewankami w magicznym, krakowskim klimacie planujemy przykładowo warsztaty ze śpiewu, wejście do Opery, odwiedzenie szkoły muzycznej, spotkanie z poetą/piosenkarzem, koncert, doświadczenia z dźwiękiem, muzeum dźwięku, wejście do siedziby radia.

Uczestników planujemy zakwaterować na terenie Seminarium Salezjan, którego lokalizacja i skomunikowanie z centrum miasta są optymalne dla naszych potrzeb. Wędrownicy w trakcie trwania trasy będą przemieszczać się głównie pieszo, dojeżdżając w kluczowe miejsca komunikacją miejską.

Miejsce startowe i końcowe: Kraków, okolice Krakowa
Miejsce noclegowe: Seminarium Duchowne Salezjan, Hufiec Krzeszowice, Ojcowski Park Narodowy
Ilość km: 2 pierwsze dni - zwiedzanie miasta, ok. 10 km pieszo (poruszanie się głównie komunikacją miejską), 2 pozostałe dni - wędrówka w okolicach Krakowa ok. 28 km i ok. 23 km

Piątek, 18.08 → przednocleg

18:00 - przyjazd pierwszych patroli
19:00 - ognisko, śpiewanki
22:00 - cisza nocna

Sobota, 19.08

10:00 - przyjazd wszystkich patroli, zakwaterowanie
11:00 - oficjalne rozpoczęcie WW
11:15-19:00 - warsztaty dla patroli w 3 kategoriach obraz, dźwięk i ruch. Uczestnicy będą mogli wybrać kategorię z którą spędzą dzień w Krakowie. (Najprawdopodobniej patrolami ze względu na opiekunów). Przerwa pomiędzy turami zajęć na obiad.
19:00-20:00 - czas na kolację i podsumowanie warsztatów.
20:00-22:00 - ognisko rozpoczynające.
22:00-23:00 - śpiewanki.

Niedziela, 20.08

10:00-13:00 - czas na testowanie zajęć
13:00-15:00 - spotkanie z artystą