Trasa VI

Hej ruszajmy w rejs! - trasa żeglarska

Środowisko: 733 Morska Drużyna Harcerska „Panta Rhei”.

Czy może przyjąć patrol skautowy: NIE
Informacja o dodatkowych kosztach: możliwy koszt dodatkowy, podany w terminie do 16.04.17
Transfer Day: w własnym zakresie uczestników z Iławy

pwd. Agnieszka Pokrzywińska –komendantka
pwd. Dawid Zdrojewski – zastępca komendantki trasy
Dh Jakub Lewandowski - promocja trasy,
Dh. Michalina Mieczkowska
Dh. Zuzanna Jaskółkowska
Dh Wiktor Ziółkowski
pwd. Adela Ziółkowska
pwd. Zuzanna Roś - ratownik wodny
pwd. Filip Bardo

Czeka na Was prawdziwa żeglarska przygoda! Oprócz poznania czym jest żeglarstwo, poznamy różne legendy, opowiadania i przesądy typowo marynistyczne. Nauczymy śpiewać się szant i dowiemy się jaka jest różnica pomiędzy szantą a pieśnią kubryku i tego, że "Przechyły" lub "Gdzie ta Keja" nie są szantami a właśnie pieśniami kubryku :slightly_smiling_face: To Trasa na której może wydarzyć się wszystko, jesteśmy zależni od wiatru, więc zobaczmy gdzie tym razem pozwoli nam dopłynąć!

Przednocleg: Iława
Dzień I (19.08) Iława – wyspa Gierczak Duży
Dzień II (20.08) wyspa Gierczak Duży – Siemiany – wyspa Bukowiec
Dzień III (21.08) wyspa Bukowiec – Matydy – Siemiany (baza obozowa)
Dzień IV (22.08) Siemiany – służba, dzień testowania zajęć
Transfer Day (23.08) – chcemy wynająć autokar z Siemian do Iławy, z Iławy patrole będą musiały już same dostać się na zlot :)

Przednocleg: Iława

Dzień I (19.08): Spotykamy się w Iławie, pakujemy do samochodu plecaki (pojadą na bazę w Siemia-nach), ze sobą bierzemy mały plecak z rzeczami na 1,5 dnia. Płyniemy na silniku na wyspę Wielka Żuława – tam zapoznajemy się z regulaminem pływań, poznajemy zasady, panujące na łódce i wyru-szamy, płyniemy w stronę Siemian, lecz na nocleg zatrzymujemy się na wyspie Gierczak Duży. Wie-czorem odbędzie się obrzędowe ognisko oraz integracja.

Dzień II (20.08): Płyniemy do Siemian, tam możemy przepakować nasze plecaki, płyniemy dalej w stronę Matyd (tu jest okazja na sklep), nocujemy na wyspie Bubowiec. Wieczorem zajęcia z kultury marynistycznej.

Dzień III (22.08): Płyniemy z powrotem do Siemian.

Dzień IV (23.08): Dzień testowania zajęć i służby w Siemianach.