Trasa IX

Nocna Trasa Magiczna

Środowiska: 3 SGDH Semper Magna im. Bohaterów Grunwaldu oraz 8 WDH Wagabunda z terenu Hufca Sierpc im. Janusza Korczaka Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

Stopień trudności: 2/3 (inna specyfika trasy, związana z trybem nocnym)
Transfer day: możliwość wynajęcia autokaru na koszt patroli.

phm. Bartosz Nowicki- komendant
Asia Rubczyńska- zastępca
pwd. Bartosz Lewandowski- fabuła
Maciej Skwierawski- program
Angelika Dolacka- sprawy organizacyjne
Krystian Kalota- promocja

W tle rozlega się echo wypowiedzianego zaklęcia, pojawia się zielony, oślepiający błysk. Właśnie Harry Potter został zamordowany. To wszystko miało zdarzyć się zupełnie inaczej - jego śmierć nie była częścią planu. Jak w takim razie miałyby odbywać się dalsze przygody czarodzieja? Co z wydarzeniami, które według znanej nam wszystkich historii - nastąpiły bezpośrednio po? Zastyga czas. Milknie gwar wiwatujących Śmierciożerców, nie wieje wiatr. Trwa głucha noc. Powietrze naelektryzowane jest magiczną energią, która wyostrza zmysły. Niespodziewanie pojawiają się dwie postacie ubrane w czerń. Dzierżą one trzy kartki zapełnione skomplikowanymi schematami. Okazuje się, że jednym z wynalazków jest maszyna przenosząca w czasie do wydarzenia bezpośrednio przed śmiercią Pottera. Jednak nieuchronny czas wciąż ucieka. By móc wpłynąć na splot wydarzeń i sprzeciwić się przeznaczeniu, trzeba skompletować wszystkie artefakty. Które urządzenie przeniesie Was w odpowiedni moment, a które wywiedzie w daleką, niezwiązaną ze śmiercią Harry'ego przeszłość? Jak długo i jak bardzo można igrać z czasem? Czy dacię radę zmienić przyszłość Harry'ego w coś pozytywnego. Czy może jego losy potoczą się od teraz zupełnie inaczej.

Trasa jest nocna, więc wędrówki będą odbywać się w godzinach 20:00-06:00. W dzień będzie czas na odpoczynek i zajęcia stacjonarne.
Długość trasy: 58 km
Przednocleg: brak (ponieważ trasa jest nocna i uczestnicy wychodzą wieczorem)
Noc I (19/20.08) Żuromin - Poniatowo - Strzeszewo - Budziejewko - Bieżuń (15 km)
Noc II (20/21.08) Bieżuń -Rzeszotary Zawady - Rościszewo (13 km)