WW

Konferencja instruktorska

Konferencja instruktorska to tradycyjny element programu podczas Wędrowniczej Watry. W tym roku chcemy przede wszystkim propagować ideę zmiany i kształtować poczucie sprawczości oraz odpowiedzialności wobec otaczającego świata, własnych działań i postawy. W tonie hasła WW'17, także konferencja będzie w zmienionej formule – zapraszamy na leśną konferencję na połoninie.

Pobierz regulamin Zarejestruj się
WW

Miejsce i termin?

Termin 26 sierpnia 2017

Miejsce: Stanica Harcerska Hufca ZHP Tarnobrzeg
w Olchowcu, położona w Bieszczadach,
ok. 50 km na południowy wschód od Sanoka.

Zgłoszenia należy dokonać za pomocą formularza
do 20 czerwca 2017 roku.

17.00 - 18.00 wędrówka z rozmowami instruktorskimi
18.00 - 19.30 rozmowy instruktorskie w 6 obszarach tematycznych
19.30 - 20.30 podsumowanie – przedstawienie rekomendacji zmian, przedstawienie wdrożonych zmian przez patrole watrowe
20.30 - 21.00 zakończenie

Temat O czym będziemy rozmawiać
1 Wędrownik zmienia ZHP Jak zmiany w organizacji wyglądają z punktu widzenia wędrowników oraz jaki wpływ ma wędrownik ma funkcjonowanie ZHP.
2 Wędrownik = rover? Gdzie jest miejsce wędrownika w świecie skautowym. Poszukamy międzynarodowych idei, które możemy implementować w wędrowniczej służbie.
3 Wędrownik – zmieniacz świata Służba - główny element budujący wizerunek. Współdziałanie z otoczeniem i wyjście do społeczności lokalnej.
4 Wyczyn, wizja, współdziałanie Wyczyn, wizja, współdziałanie - czyli droga do tego, aby drużyny miały wspólny pomysł na siebie, wspólnie go realizowały i aby był on dla nich wyzwaniem.
5 Demokratyczny następca Wychowanie następcy w drużynie wędrowniczej a demokratyczny jego wybór – czy są granice? Jak wychowywać następcę w drużynie wędrowniczej.
6 Zmiany w edukacji a zmiany w wędrownictwie Jak obecne zmiany w systemie edukacji wpływają na wędrownictwo? Czy ma to wpływ na działanie ZHP jako ruchu?

Organizatorem konferencji jest Zespół Wędrowniczy Wydziału Wsparcia Metodycznego GK ZHP oraz Centralna Szkoła Instruktorska ZHP. Kontakt z osobą odpowiedzialną za konferencję: julianna.zapart@zhp.net.pl